library-488678_640

Życie pisze różne scenariusze

Życie pisze różne scenariusze

Drogi Czytelniku: świat jest mozaiką ludzkich historii — naszych historii. Każdy z nas ma swoją własną, lecz naturalne jest, że wszystkie posiadają momenty styczne, gdy się ze sobą przeplatają, oraz gdy okazuje się, że mamy podobne doświadczenia. Lubisz poznawać życiorysy innych ludzi? Czytać książki opisujące życie takich jak my? Ślady autorstwa Jakuba Małeckiego to książka dla Ciebie.

O tym, co ludzkie…
Jakub Małecki to pisarz z dorobkiem — jego książka Dygot została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Określona została poruszającą sagą rodzinną, koło której nie można przejść obojętnie. Tak samo jest ze Śladami — książką, która jest wyjątkowa zarówno pod względem samej treści, jak i formy jej prezentowania. To tu mamy do czynienia z kalejdoskopem ludzkich żywotów, bardzo różnych i na pozór odległych. Co łączy tych, którzy mieszkają na prowincji z tymi, którzy mieszkają w Poznaniu, czy Warszawie? To, co łączy nas wszystkich: miłość, wspomnienia oraz to, że mamy marzenia.

Wielki krąg życia
Wszyscy jesteśmy elementami wielkiego kręgu życia — w tej książce nie jest inaczej. Losy bohaterów Śladów są trudne, a niekiedy i dramatyczne, w efekcie otrzymujemy powieść, koło której nie będziesz mógł przejść obojętnie, przewertować i odłożyć na półkę. Niekiedy jest surowa, a nawet cierpka. I chociaż obnaża kruchość życia, nie zmienne jest to, że traktuje o ludzkich losach, które tylko miejscami są przeplatane chwilami szczęścia. Niech to jednak Cię nie zniechęci — to właśnie taka literatura skłania nas do refleksji, zatrzymania się na parę chwil i przyjrzenia się temu, co ważne.

Bo w każdym życiu są te same elementy
Co sprawia, że zmuszeni jesteśmy do zatrzymania się i poświęcenia tej książce naszej uwagi? Może to, co jest elementem życia każdego z nas — śmierć. Rodzimy się i umieramy — może Ci się to wydawać frazesem. W książce tej odkryjesz, że śmierć nie musi być końcem i nie znikamy wraz z nią. Każdy z nas odciśnie piętno w przyszłych pokoleniach. Tym, co pozostaje, jest pamięć niesiona przez tych, którzy będą po nas, nie to, czego się dorobimy. W życiu natomiast, jeśli nawet mamy odmienne troski i cele, to jedno jest im wspólne: tylko od nas zależy, czy im sprostamy — w końcu dla każdego z nas, jego życie jest najważniejsze.

Podążając za wspomnianym już, wielkim kręgiem życia w powieści natrafiamy na ślady — gdzie one nas zaprowadzą? Przekonasz się, sięgając po ten zbiór dziewiętnastu opowieści o ludzkich losach. Możesz być pewnym, że w ten sposób wybierzesz wielowątkową powieść. Książkę o ludzkiej egzystencji — niekiedy radosnej, a niekiedy smutnej i poruszającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>